Kayseri İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı

0 352 231 12 45

info@kayif.org

07/05/2021

      

 

 

61 yıllık köklü geçmişi ve sürdürülebilirlik vizyonu doğrultusunda tüketicisiyle kuvvetli gönül bağları bulunan Migros, kurumsal sosyal sorumluluk alanında toplumda farkındalığı artıracak somut adımlar atmakta, sektörde öncü uygulamalar gerçekleştirmektedir.

 

Sosyal sorumluluk bilinci doğrultusunda farkındalık yaratılması, gelecek nesillere daha sağlıklı ve yaşayabilecekleri bir dünya bırakılması ve bu temelde kaynakların verimli ve tasarruflu kullanımına yönelik birçok çalışma yürütülmektedir. Çalışmalarını, insana, doğaya ve gelecek kuşaklara sorumluluk ilkesi etrafında odaklamaktadır. Migros, toplumun gelişimi için ihtiyaç duyulan alanları tespit ederek, çeşitli projeler kurgulamakta vakıflar, dernekler ve sivil toplum kuruluşları ile işbirliği yaparak, bu projelerin tabana yayılması için tedarikçilerinin, müşterilerinin ve çalışanlarının da ortak katılımcı olduğu çalışmalar yürütmektedir. Migros’un Kurumsal Sosyal Sorumluluk çalışmalarının odağında, geleceğe yatırım olarak gördüğü eğitim, kültür-sanat, spor, çevre ve sağlıklı iyi yaşam alanlarındaki sosyal ihtiyaç konuları yer almaktadır. Geliştirdiği tüm projeleri büyük bir inançla sahiplendiği yenilikçilik, müşteri odaklılık, liderlik, duyarlılık, verimlilik ve güvenilirlik değerleri etrafında kurgulamaktadır. Sürdürülebilirlik, Migros’un yürüttüğü tüm projelerde başlıca referans konusudur. Sürdürülebilirlik çalışma süreçlerinin tek bir noktadan koordinasyonu için şirket bünyesinde, üst düzey yöneticilerin başkanlık yaptığı “Sürdürülebilirlik Komitesi” bulunmaktadır. Bu komite önderliğinde küresel ısınma, biyoçeşitlilik, doğal kaynakların verimli kullanımı, su kaynaklarının azalması, tedarik zinciri, şirket kurumsal yönetişimi gibi bir çok kriteri dikkate alan çalışmalar yürütülmektedir.Migros, Borsa İstanbul’un BİST 50 Endeksi’ndeki şirketler arasında yaptığı incelemeyle oluşturduğu ‘BİST Sürdürülebilirlik Endeksi’ne iki yıl üst üste girebilen ilk ve tek perakende şirketi olmuştur. Migros, 2015 yılında BİST 50’de yer alan ve incelemeye tabii tutulan şirketler arasında kurumsal sürdürülebilirlik performansları üst düzeyde olan 29 şirket arasında bağımsız kriterlerle ölçümlenerek, ‘BİST Sürdürülebilirlik Endeksi’ne girmeye hak kazanmıştır. Ayrıca Migros, yapılan bağımsız derecelendirme neticesinde Borsa İstanbul Kurumsal Yönetim Endeksi’ne girmeye hak kazanmıştır. Migros’un müşterileri ile arasında kurduğu güven köprüsü, en büyük ödülüdür. Bu başarılar, ulusal ve uluslararası otoriteler tarafından verilen ödüllerle tescillenmektedir. “Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri” araştırmasında üst üste 12. defa “Perakende Sektörünün En Beğenilen Şirketi” ödülünü alan Migros, yine 2015 yılında “Türkiye’nin Lovemark’ları” araştırmasında “Süpermarket” kategorisinde, üst üste 8. kez “Lovemark” seçilmiştir.  

 

Stant bilgileri ve ölçüleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright 2019 - Kayseri İnsan Kaynakları İstihdam Fuarı Resmi Web Sitesidir. İçerikler Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz.