Kayseri İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı

0 352 231 12 45

info@kayif.org

07/05/2021

      

 

 

SOMÇELİK RAF, 1968’de çelik civatalı depo rafları üreten bir firmanın Kayseri’deki bayisi olarak ve ferdi bir işletme olarak ekipman sektörüne giriş ve 1978 yılından itibaren de imalat yapmaya başlayarak bayilikten üreticiliğe geçiş yapmıştır.

 

1978’den itibaren çelik civatalı depo raf üretimi yapan işletmemiz, 1990 başlarında perakende sektörünün gelişmesiyle birlikte, üretimini ağırlıklı olarak market ve mağaza ekipmanları segmentine kaydırmıştır.

 

İmalata başladığı yıllardaki 500 metrekarelik üretim sahasını, 1990’lı yıllarda Organize Sanayi Bölgesindeki mevcut 5.000 metrekarelik tesisine taşımıştır.

 

Yeni yatırımlarına 2006 yılının sonunda başlayan Somçelik, Organize Sanayi Bölgesindeki 15.000 m2’si kapalı 23.000 metrekarelik yeni üretim sahasını da devreye alma işlemlerini 2011 Ağustos ayı sonunda gerçekleştirmiştir.

 

Bu yeni tesisiyle; galvaniz ve nikelaj kaplama, elektrostatik toz boya kaplama tesisi, metal ve ahşap üretim hattıyla, ek makinelerle, en son teknolojiyi kullanarak faaliyetine devam edecek ve bu haliyle şu andaki mevcut alan tel ürün imali, yeni tesis ise metal ve ahşap ürün imali için kullanılmaktadır.

 

SOMÇELİK RAF SANAYİ ve TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ; İki ayrı üretim sahasında; 20.000 m2’si kapalı toplamda 30.000 m2’de Üretim tesisleri, birikim ve tecrübesi, 150’i aşan kalifiye insan kaynakları ve modern üretim yöntemleri ile Yurt İçinde olduğu gibi, Yurt Dışında da 23 farklı ülkedeki müşterilerine ürün kalitesi ve maliyeti açısından en uygununu sunma konusunda azimle ve gayretle faaliyetlerini sürdürmektedir.

 

Yeni yapılanma süreci ile satışta (dolayısıyla üretimde) büyüme hedeflenmiş ve bunun gereği olarak gerekli teknoloji yatırımı ve 3 olan bölge müdürlüğü sayısının 7’ye çıkarılması ve her ilde bayilikler oluşturulması, Pazarlama ve Satış, Üretim, Tasarım ve Ar-Ge servislerinin genişletilmesi/geliştirilmesi çalışmaları sürdürülmektedir.

 

Somçelik, (Balkan Ülkeleri, Arap Ülkeleri, Ortadoğu Ülkeleri, Uzakdoğu Ülkeleri, Türk Cumhuriyetleri, Rusya ve Avrupa Ülkeleri’nden) 23 farklı ülkeye ihracat yapmaktadır. 2010 sonu itibariyle satışlarının yüzde 20’ye yakınını ihracat olarak gerçekleştiren Somçelik bu oranı ilk etapta asgari yüzde 25’e çıkarmayı hedeflemektedir.

 

Vizyonumuz

İçinde bulunduğu ve hep var olmayı amaçladığı bu sektörde Teknolojik gelişmeleri takip ederek, tecrübeli ve uzman kadrosu ile gerek iç piyasada ve gerekse yurt dışında lider marka olmak, Birlikte çalıştığı kişi, kurum ve kuruluşlar ile çalışanları açısından oluşturduğu güvenirliliği sürdürmek ve Her zaman tercih edilen, müşteri odaklı çalışan iş paydaşı olmak

 

Stant bilgileri ve ölçüleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright 2019 - Kayseri İnsan Kaynakları İstihdam Fuarı Resmi Web Sitesidir. İçerikler Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz.